Новости

Начисления на легковые авто по новой формуле

27.11.2018 / 12:10
Начисления на легковые авто по новой формуле

Набрали чинності законодавчі зміни, відповідно до яких нарахування акцизного податку здійснюватиметься за єдиною формулою, яка складається з базової ставки, помноженої на коефіцієнт об’єму двигуна та коефіцієнт транспортного засобу. Про це повідомив під час брифінгу в. о. директора Департаменту адміністрування митних платежів та митно-тарифного регулювання ДФС Андрій Войцещук.

З його слів, базова ставка визначається окремо для кожного транспортного засобу залежно від типу двигуна (бензиновий або дизельний) і об’єму циліндра.

Карбюраторний і дизельний — це 50 євро або 100 євро від об’єму циліндру та  75 євро або 150 євро відповідно.

Коефіцієнт об’єму двигуна визначається діленням об’єму циліндра двигуна внутрішнього згорання відповідного транспортного засобу на 1000 см3.

Коефіцієнт віку дорівнює кількості повних календарних років, наступних за роком виробництва відповідного транспортного засобу, до року визначення ставки податку. Для нових транспортних засобів та авто, що використовувалися до одного повного календарного року, коефіцієнт дорівнює 1, а для транспортних засобів, що використовувалися понад 15 повних календарних років, коефіцієнт дорівнює 15.

Ставки акцизного податку для транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами (одним або кількома), встановлюються у розмірі 1 євро за 1 кВт · год ємності електричного стимулятора таких транспортних засобів.

Ставка акцизного податку на транспортні засоби, що приводяться  в рух тільки електричним двигуном, одним або кількома, встановлюється у розмірі 100 євро за 1 штуку.

«Крім того, тимчасово, протягом 90 календарних днів з дня набрання чинності Законом України про внесення змін до Податкового кодексу щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів до акцизного податку буде застосовано коефіцієнт 0,5, крім електромобілів», — зазначив Андрій Войцещук.

Він звернув увагу, що зазначений коефіцієнт застосовується у разі ввезення легкового автомобіля фізичною особою для власного використання в кількості один транспортний засіб на одну особу.

Наприклад, при митному оформленні автомобіля Skoda Fabia 1,2, з бензиновим двигуном, 2011 року випуску (код УКТ ЗЕД 8703 22 90 30), вартість якого 2 346 євро, сума митних платежів (мито — 10 %, акцизний податок та податок на додану вартість — 20 %) при пільговій ставці акцизного податку становить 27 663 грн, при повній ставці акцизного податку — 33 358 грн.

Слід зазначити, що протягом 180 днів митне оформлення транспортних засобів, щодо яких недотримано строки та умови митних режимів тимчасового ввезення або транзиту, здійснюється за умови сплати митних платежів та добровільної сплати фізичною особою, яка є власником такого транспортного засобу або уповноважена розпоряджатися ним та декларує такий транспортний засіб, коштів у сумі, що дорівнює розміру 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (8 500 грн).