Новости

ТТН предлагают оформлять в электронном виде

28.11.2018 / 10:40

Мінінфраструктури оприлюднено для обговорення власний проект наказу «Про затвердження Змін до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні».

Наказом передбачається внесення змін до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 14.10.1997 р. № 363. Зокрема, пропонується передбачити оформлення ТТН, а також інших супровідних документів, у вигляді електронного документа.

ТТН в електронній формі (далі — Е-ТТН) підписуватиметься за допомогою ЕЦП відповідальних осіб вантажовідправника, вантажоодержувача, водія та/або експедитора.

Залежно від виду вантажу та його специфічних властивостей до основних документів додаватимуться інші (ветеринарні, санітарні, а також сертифікати, свідоцтва, довідки, паспорти, інші супровідні документи), що визначається правилами перевезень зазначених вантажів у паперовому та/або електронному вигляді.

У разі оформлення Е–ТТН супровідні документи також додаватимуться в електронному вигляді з накладанням ЕЦП. У разі оформлення ТТН у паперовій формі супровідні документи подаватимуться в паперовій формі за підписом відповідальних осіб.

Оформлення перевезень вантажів ТТН здійснюватиметься незалежно від умов оплати за роботу автомобіля.

Передбачається, що запропоновані документом зміни сприятимуть учасникам транспортного процесу спрощенню процедур підготовки документів шляхом отримання, зберігання інформації в електронному вигляді; обміну даними в режимі реального часу; за допомогою технічних і програмних засобів накопиченню, перевірці, обробці, зберіганню, обміну та передачі в електронній формі інформації, необхідної для оформлення перевезення вантажу.