Новости

Помощь от благотворительной организации на оплату лечение за рубежом: нюансы

29.11.2018 / 17:15

Кошти або вартість майна (послуг), що надаються як допомога на лікування та медичне обслуговування платника податку за рахунок коштів благодійної організації, не підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб.

При цьому для того щоб не оподатковувати допомогу на лікування, благодійна організація повинна мати відповідні документі, що підтверджують цільовий характер надання грошових коштів на оплату лікування або медичного обслуговування (в разі здійснення попередньої оплати таких послуг) або факт надання послуг з лікування або медичного обслуговування платника податку (якщо оплата здійснюється після надання таких послуг).

Податковий кодекс не передбачає відмінностей в оподаткуванні податком на доходи фізичних осіб сум допомоги для оплати вартості послуг на лікування та медичне обслуговування в Україні або за кордоном.

Тобто зазначений порядок застосовується до сум допомоги для оплати вартості зазначених послуг як в Україні, так і за її межами.

Звільняються від оподаткування військовим збором доходи, що не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (пп. 1.7 п. 161 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу).

Дохід у вигляді коштів або вартість майна (послуг), що надаються благодійною організацією як допомога на лікування та медичне обслуговування платника податку, у Податковому розрахунку за формою 1ДФ відображається за ознакою доходу «143».

Тобто незважаючи на те що така допомога не оподатковується податком на доходи фізичних осіб і військовим збором, її необхідно відобразити у Податковому розрахунку за формою № № 1ДФ за ознакою доходу «143».

Головне управління ДФС у Запорізькій області