Новости

Состоялся зовнішньоекономічний форум «Податки. Валюта. BEPS»

07.12.2018 / 18:00

Зовнішньоекономічний форум «Податки. Валюта. BEPS», який відбувався 7 грудня 2018 року у столичному Гранд хол готелю «Хрещатик», завершив свою роботу. Організатором заходу є журнал «Вісник. Офіційно про податки» за підтримки ДФС України, Мінфіну та НБУ.

До дискусії щодо останніх податкових змін та нововведень у сферах оподаткування зовнішньоекономічної діяльності та валютного регулювання запрошені провідні фахівці ДФС, Мінфіну, Нацбанку, відомі експерти з оподаткування та партнери Форуму. Послухати їхні доповіді й поставити власні запитання, прийшло понад 130 учасників – керівники підприємств, їх заступники, фінансові директори, бухгалтери, начальники юридичних підрозділів та юристи, фахівці у сфері ЗЕД.

Відкрив Форум начальник Головного управління ДФС у Київській області Олексій Кавилін. У привітальному слові він підкреслив важливість дискусії, побажав плідної роботи і анонсував відкриття першої сесії, присвяченої Плану протидії BEPS.

Розпочалася перша панельна дискусія із загального огляду законопроекту про імплементацію Плану дій BEPS, який до уваги присутнім представив Євген Козлов, старший менеджер Офісу підтримки реформ при МФУ.

Одним із важливих кроків з Плану дій BEPS, які Україна взяла на себе зобов’язання імплементувати, є Дія 3 — «Правила про оподаткування контрольованих іноземних компаній (КІК)». Про ці правила розповів Дмитро Михайленко, член громадських рад при Мінфіні і Комітеті ВРУ з питань податкової та митної політики.

Нові аспекти контролю за трансфертним ціноутворенням розкрила Олена Жукова, керівник робочої групи з ТЦУ в Громадській раді при ДФСУ.

Євгенія Сербін, головний експерт с питань трансфертного ціноутворення і міжнародного оподаткування, доповіла про методології проведення економічних досліджень: відмінності у підходах платників податку і податкових органів, а також зупинилася на необхідності застосування єдиних принципів із врахуванням Настанов ОЕСР.

Завершилася перша сесія темою «Уникнення подвійного оподаткування: нові підходи до запобігання зловживанням міжнародними договорами», яку висвітлив Віталій Смердов, голова Комісії з питань податкової політики Громадської ради при ГУ ДФС у м. Києві.

Під час другої сесії, присвяченій запровадженню податку на виведений капітал, з виступу Романа Гопція, старшого менеджера Офісу підтримки реформ при МФУ, учасники мали змогу дізнатися про офіційну позицію Мінфіну щодо цього питання, а також про його зовнішньоекономічні аспекти.

«ЗЕД-розрахунки. Валютне регулювання. В очікуванні нових правил» — під такою загальною назвою відбулася третя сесія. Фахівець Нацбанку Емал Бахтарі, керівник проектів і програм Департаменту відкритих ринків НБУ, зробив детальний огляд валютних новацій, а також розповів про розрахунки з нерезидентами, строки розрахунків, іноземну валюту в Україні та можливості її використання, операції з купівлі-продажу іноземної валюти.

Найбільш насиченою за кількістю запитань, які висвітлювалися, стала четверта сесія «Податкові новації: підсумки року та перспективи», яку відкрила Юлія Дроговоз,віце-президент УСПП з питань податкової політики, загальним оглядом ПДВ та податку на прибуток з акцентами на проблемах поточного року.

Олексій Задорожний, начальник Управління вдосконалення методології податку на прибуток підприємств Департаменту методологічної та нормотворчої роботи ДФС України, розповів про оподаткування доходів нерезидентів з джерелом їх походження з України, особливості оподаткування постійних представництв нерезидентів, податкові різниці за операціями з нерезидентами та відображення виплат нерезидентам у податковій звітності.

Податковий контроль з трансферного ціноутворення за зовнішньоекономічними господарськими операціями та моніторинг контрольованих операцій роз’яснила Ірина Сиволап, начальник відділу взаємодії з питань трансфертного ціноутворення Департаменту податків і зборів з юридичних осіб ДФС України.

Сергій Тимошенко, заступник директора Департаменту – начальник Управління вдосконалення непрямого оподаткування Департаменту методологічної та нормотворчої роботи ДФС України, доніс до учасників інформацію щодо складання ПН та РК за оновленою формою, фінансування представництва нерезидента головною компанією, особливостей формування податкового кредиту при ввезенні товарів на митну територію України.

На міжнародній основі побудови УКТ ЗЕД, виконанні Україною міжнародних домовленостей щодо актуалізації УКТ ЗЕД, п’ятирічному циклі та причинах перегляду УКТ ЗЕД, майбутніх якісних змінах в класифікації товарів в УКТ ЗЕД зупинився Петро Венгель, заступник начальника Управління — начальник відділу ведення УКТ ЗЕД Управління класифікації товарів Департаменту адміністрування митних платежів ДФС України.

Завершився Форум доповіддю Володимира Сторожчука, начальника Управління митно-тарифного регулювання Департаменту адміністрування митних платежів ДФС України, про справляння митних платежів при переміщенні товарів через митний кордон України на умовах Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Зовнішньоекономічний форум «Податки. Валюта. BEPS» став десятим і останнім у цьому році заходом, організованим журналом «Вісник. Офіційно про податки». Сподіваємося, що отримана інформація стане у нагоді кожному з учасників, і в наступному році такі зустрічі будуть ще більш плідними та насиченими.