Новости

НБУ сохранил требование обязательной продажи 50 % валютных поступлений юридических лиц

14.12.2018 / 12:00
НБУ сохранил требование обязательной продажи 50 % валютных поступлений юридических лиц

Для підтримки стабільності валютного ринку України НБУ подовжив дію вимоги щодо обов’язкового продажу надходжень в іноземній валюті на користь юридичних осіб у розмірі 50 % на період з 14.12.2018 р. до 06.02.2019 р. (включно).

Як і раніше, продажу підлягатимуть надходження в іноземній валюті 1-ї групи Класифікатора іноземних валют, банківських металів і в російських рублях. Продаж здійснюватиметься без доручення клієнта і виключно наступного робочого дня після дня зарахування таких надходжень на розподільчий рахунок.

У такий спосіб дія цієї вимоги подовжена до набрання чинності Законом України «Про валюту та валютні операції», а також низки нормативно-правових актів НБУ, які сформують нову ліберальну систему валютного регулювання.

Як нагадує прес-служба НБУ, востаннє розмір вимоги до обов’язкового продажу валютних надходжень юридичних осіб НБУ змінював на початку квітня 2017 року, коли знизив її з 65 % до 50 %. Це лише один з кроків, зроблених НБУ на шляху до лібералізації валютного ринку і режиму вільного руху капіталів.

З 07.02.2019 р. буде запроваджено черговий етап валютних пом’якшень: дерегуляція інвестицій за кордон, спрощення проведення транскордонних операцій населення з валютою і купівлі валюти на міжбанківському ринку для клієнтів банків тощо.

Рішення щодо обов’язкового продажу надходжень в іноземній валюті на користь юридичних осіб затверджено постановою Правління НБУ від 13.12.2018 р. № 138 «Про запровадження обов’язкового продажу надходжень в іноземній валюті та встановлення розміру обов’язкового продажу таких надходжень».