Новости

Сергей Билан: «Искоренить схемы на рынке нефтепродуктов возможно только при участии всех государственных органов»

14.12.2018 / 12:30

Ліквідація тіньових схем та співпраця з платниками податків, які працюють у законному полі і дотримуються податкового законодавства – два основні завдання підрозділів податкової міліції ДФС у напрямі детінізації ринку нафтопродуктів. Про це заявив Перший заступник Голови ДФС Сергій Білан під час спільної прес-конференції з президентом Нафтогазової асоціації України Нелею Приваловою.

За його словами, на сьогодні в ДФС вже кілька років триває спеціальна операція «Акциз», під час якої викриваються та ліквідовуються схеми з підакцизними товарами, зокрема, нафтопродуктами. Основними схемами, які застосовують у своїй протиправній діяльності порушники, є виготовлення контрафактної продукції, мінімізація сплати податків, використання нетипового експорту тощо. Загалом з початку 2018 р. податкової міліцією вилучено з нелегального обігу понад 20 тис. т нафтопродуктів.

Викорінити сірі схеми на ринку нафтопродуктів, на переконання Першого заступника Голови ДФС, можливо лише за участю всіх державних органів. Так, ДФС вже звернулася до представників обласних державних адміністрацій, МВС, Держпраці, Держпродспоживслужби та інших державних установ для проведення спільних заходів з відпрацювання нелегального ринку реалізації палива.

«Добре, що завдяки співпраці з асоціаціями, великими мережами, легальними платниками податків ми постійно вдосконалюємо і запроваджуємо в нашу роботу боротьбу з тіньовими схемами, що покращує ведення бізнесу сумлінним підприємцям», – підкреслив Перший заступник Голови ДФС.

У свою чергу, Неля Привалова проінформувала про ініціативу Нафтогазової асоціації України у рамках боротьби з нелегальним ринком нафтопродуктів. Так, розроблено Карту нелегальних АЗС, в якій відображатимуться точки торгівлі нафтопродуктами з ознаками порушення законодавства. У карті також зазначається інформація для споживачів, як саме відрізнити нелегальну заправку. Крім того, карта містить анкету, заповнивши яку будь-який громадянин може подати до перевірки заправку, що має ознаки порушення чинного законодавства.

«Ця ініціатива Асоціації є допомогою правоохоронним та контролюючим органам. Однак зазначу, що законність чи незаконність діяльності платників податків, винуватість осіб визначається судом. Ми можемо тільки задокументувати таку діяльність у законний спосіб. Тому застерігаю щодо подання неправдивої інформації та зловживань під час процесу наповнення та доповнення цієї Карти», – наголосив Сергій Білан.

«Горячие линии»

Дата: 3 октября, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42