Новости

Минфин раскрыл планы относительно борьбы с контрабандой

18.12.2018 / 09:00

Заступник Міністра фінансів Сергій Верланов розповів про дві стратегії, які вживає Уряд для боротьби з контрабандою.

Сергій Верланов зазначив, що наразі в Україні законно, використовуючи спрощену систему оподаткування, можна торгувати будь-яким товаром, не маючи на нього первинних документів. Це сприяє тому, що контрабанда існує, адже продати речі, які були контрабандно завезені, легко.

«Що ми робимо з цим? Стратегія одна — це фіскалізація, кешлес, розширене застосування РРО. Коли ми переходимо на безготівкові розрахунки, набагато легше слідкувати за грошовими потоками. Робоча група в Мінфіні працює над запровадженням новітніх РРО, які будуть використовуватись в інтернет-торгівлі».

Заступник Міністра фінансів також додав, що для боротьби з контрабандою проводиться так званий митний експеримент. На митницях встановлюються стаціонарні сканерні системи. Це забезпечить не вибіркове, а повне сканування всього товаропотоку, а отже, ефективний контроль. Паралельно у ДФС створили і укомплектували департамент митних ризиків і таргетингу, який 24/7 працюватиме в режимі «чотирьох очей», тобто одна пара стежить  за сканером, наприклад, на митниці в Чопі, а інша — в режимі live у ДФС відстежує проходження вантажів і контейнерів на цьому ж самому пропускному пункті. Наразі в тренінговому центрі у ДФС йде підготовка фахівців для такої роботи.

Сергій Верланов також зауважив, що у наступному році Мінфін стартує з ініціативою вимірювання так званих "tax gaps", тобто податкових розривів. Цю методологію активно використовують у розвинутих країнах, зокрема у Великій Британії, яка останні кілька років теж переживала режим економії. «Tax gaps» — це різниця між тим, скільки податків платить бізнес і скільки він би мав сплатити, на думку держави.