Новости

Перерегистрация юрлица в связи со сменой ОПФ

20.12.2018 / 12:00

У разі одержання відомостей із Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань (далі — ЄДР) рішення про припинення юридичної особи контролюючі органи розпочинають та проводять процедури, передбачені ПКУ, Законом України від 08.07.2010 р. № 2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі — Закон 2464), розділу ХІ Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 р. № 1588, розділу IV Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 24.11.2014 р. № 1162. Зокрема, ст. 5 Закону 2464 встановлене право органів ДФС на проведення перевірки платника щодо правильності нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — ЄСВ).

За результатами проведення відповідних заходів у зв’язку з ліквідацією або реорганізацією платника податків, до завершення строку, визначеного для з’явлення кредиторами своїх вимог, органи ДФС направляють до ЄДР відомості про відсутність (наявність) заборгованості зі сплати податків і зборів, відсутність (наявність) заборгованості зі сплати ЄСВ або про узгодження плану реорганізації юридичної особи — у разі наявності податкового боргу при реорганізації юридичної особи.

Після отримання із ЄДР відомостей про державну реєстрацію припинення юридичної особи, що припинилась в результаті перетворення, та державну реєстрація новоутвореної юридичної особи, за результатами опрацювання таких відомостей до інформаційної системи ДФС вносяться дані про зазначені реєстраційні дії без зміни податкового номера (код ЄДРПОУ) юридичної особи, закриття інтегрованої картки платника та визначення дати зняття з обліку. Водночас змінюються організаційно-правова форма юридичної особи, її найменування та інші дані, які були змінені щодо новоутвореної юридичної особи. 

ЗІР категорія 119.07