Новости

За несоблюдение таможенных режимов временного ввоза и транзита предусмотрен штраф

20.12.2018 / 15:30

У разі недотримання строків та умов митних режимів тимчасового ввезення та транзиту та у разі притягнення особи до адміністративної відповідальності, така особа має сплатити штраф у розмірі від 170 грн до 17 тис. гривень. Про це розповів заступник начальника управління оперативного реагування-начальник відділу інформаційно-аналітичної роботи Департаменту організації протидії митним правопорушенням  та міжнародної взаємодії ДФС Руслан Мороз.

Така норма діє до 24.05.2019 р. Після цього періоду починають діяти нові розміри штрафів – від 170 грн до 170 тис. грн та конфіскація транспортного засобу.

Посадовець також пояснив, що розмір добровільного внеску, який сплачують громадяни за автомобілі, які перебувають на митній території України з порушенням вимог Митного кодексу України, є відмінним від розміру штрафів за відповідні порушення.

«ДФС фіксуються факти щодо порушення строків та умов митних режимів тимчасового ввезення та транзиту і одночасно при цьому особа вже сплатила штраф за відповідне порушення, однак транспортний засіб продовжує перебувати на митній території України. Це свідчить про те, що транспортний засіб знаходиться з порушеннями норм чинного митного законодавства. Тому митне оформлення цього транспортного засобу повинно здійснюватися з обов’язковою сплатою добровільного внеску   у розмірі 8500 грн», — розповів Руслан Мороз. 

Він також зазначив, що добровільний внесок не сплачується у тому випадку, коли особою, що декларує транспортний засіб, повністю виконані строки та умови митних режимів щодо тимчасового ввезення та транзиту.