Новости

Международные резервы Украины выросли до 20,1 млрд дол. США благодаря программе сотрудничества с МВФ

21.12.2018 / 11:30

Україна отримала перший транш за новою програмою співпраці з Міжнародним валютним фондом на умовах програми Stand-ByArrangement (SBA), яку Рада директорів МВФ ухвалила 18.12.2018 р. Завдяки надходженню на суму 1 млрд спеціальних прав запозичень (близько 1,4 млрд дол. США) від Фонду міжнародні резерви України зросли до 20,1 млрд дол. США станом на 21.12.2018 р. Це є п’ятирічним максимумом — востаннє такий рівень міжнародних резервів був зафіксований у січні 2014 р.

За інформацією прес-служби Нацбанку, нова програма SBA передбачає надання Україні фінансування на загальну суму 2,8 млрд спеціальних прав запозичень (близько 3,9 млрд дол. США) упродовж 14 місяців. Вона зосередиться, зокрема, на продовженні фіскальної консолідації та зниженні рівня інфляції зі збереженням гнучкого обмінного курсу, а також зміцненні фінансового сектора і низці структурних реформ у сфері податкового адміністрування, приватизації та державного управління.

Як і очікувалося, продовження співпраці з Фондом також відкрило Україні доступ до пов’язаного фінансування. 18 грудня Рада виконавчих директорів Світового банку також ухвалила рішення про надання Україні гарантії на підтримку державної політики у розмірі 750 млн дол. США, що зі свого боку допоможе уряду залучити капітал на міжнародних ринках у 2019 р.

За оцінками Нацбанку, завдяки отриманню фінансування від міжнародних партнерів — МВФ, Світового банку та Європейської комісії — Україна зможе завершити поточний рік з обсягом міжнародних резервів близько 20 млрд дол. США, що перевищує останній прогноз Нацбанку, і підтримати їх на належному рівні у 2019 р.