Новости

Безвозвратная финпомощь в пользу «неприбыльщиков»: корректируется ли финрезультат?

26.12.2018 / 09:40

ДФС України роз’яснено, що положеннями ПКУ не передбачено коригування фінрезультату до оподаткування на суму безповоротної фіндопомоги, наданої іншому платнику податку на прибуток на загальних підставах, який не оподатковується за ставкою 0 % відповідно до п. 44 підрозділу 4 розділу XX ПКУ. Такі операції відображаються згідно з правилами бухгалтерського обліку.

Водночас у разі перерахування коштів на користь неприбуткової організації формується різниця відповідно до положень підпунктів 140.5.9 та 140.5.10 ст. 140 ПКУ. Так, фінрезультат податкового (звітного) періоду збільшується: на суму коштів або вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, безоплатно перерахованих (переданих) протягом звітного (податкового) року неприбутковим організаціям, внесеним до Реєстру неприбуткових установ та організацій на дату такого перерахування коштів, передачі товарів, робіт, послуг (крім неприбуткової організації, яка є об’єднанням страховиків, якщо участь страховика у такому об’єднанні є умовою проведення діяльності такого страховика відповідно до закону, та неприбуткових організацій, до яких застосовуються положення пп. 140.5.13 зазначеної статті), у розмірі, що перевищує 4 % оподатковуваного прибутку попереднього звітного року.

ІПК від 20.12.2018 р. № 5331/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

«Горячие линии»

Дата: 2 мая, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42