Новости

При каких условиях физлицо может пользоваться льготой по налогу на недвижимость

09.01.2019 / 12:50

ДФС у Луганській області нагадує, що фізична особа — власник нерухомості має право на зменшення бази оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у його власності для:

  • квартири/квартир незалежно від їх кількості — на 60 м2;
  • житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості — на 120 м2;
  • різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток) — на 180 м2.

Відповідне зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік) згідно з пп. 266.4.1 ст. 266 ПКУ.

При цьому пільги з податку для фізичних осіб не застосовуються до:

об’єкта/об’єктів оподаткування, якщо площа такого/таких об’єктів перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі, встановленої пп. 266.4.1 ст. 266 ПКУ;

об’єкта/об’єктів оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).

Таким чином, у випадку якщо фізична особа є власником квартири площею (наприклад) 310 м2, вона не може скористатися пільгою, оскільки площа квартири перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі (60 м2 × 5 = 300 м2).