Новости

Украинский бизнес оптимистично настроен на экономический рост в 2019 году

17.01.2019 / 11:25

Індекс ділових очікувань бізнесу на наступні 12 місяців становить 117,3 % (у минулому кварталі — 117,2 %). Високий рівень ділової активності респонденти прогнозують другий рік поспіль. Про це свідчать результати чергового опитування керівників підприємств, проведеного Нацбанком України у IV кварталі 2018 р.

Високі темпи зростання економічної активності очікуються насамперед завдяки позитивним прогнозам щодо збільшення загальних обсягів реалізації продукції власного виробництва, інвестиційних видатків на машини, обладнання та інвентар.

Пожвавлення ділової активності очікують компанії всіх видів економічної діяльності, а найбільш оптимістично налаштовані підприємства переробної промисловості. В регіональному розрізі оптимістичні настрої зберігають компанії з усіх областей, крім Кіровоградської, а найвищі очікування — у бізнесу з Тернопільської та Львівської областей.

Високими залишаються очікування усіх підприємств щодо обсягів власного виробництва товарів і послуг в Україні протягом 2019 р. Третина респондентів очікує, що обсяги виробництва зростатимуть, а кожне друге підприємство вважає, що вони принаймні залишаться на поточному рівні. Позитивні очікування спостерігаються протягом одинадцяти кварталів поспіль.

Водночас зростання загальних обсягів реалізації продукції і поліпшення фінансово-економічного стану прогнозують респонденти всіх видів економічної діяльності, крім підприємств енерго- та водопостачання. Найвищі очікування — у підприємств торгівлі та переробної промисловості. Бізнес, за винятком підприємств енерго- та водопостачання і сільського господарства, також очікує збільшення кількості своїх працівників. Найбільшу потребу у створенні нових робочих місць відчувають компанії з Львівської та Тернопільської областей.

Як наслідок позитивних прогнозів щодо обсягів виробництва збільшується потреба підприємств у позикових коштах. Значна частка респондентів планує залучення нових банківських кредитів найближчим часом для фінансування своєї діяльності. Як і раніше, компанії, які планують брати банківські кредити, надають перевагу національній валюті. За оцінками бізнесу, стримуючими факторами для залучення нових кредитів залишаються високі ставки, надмірні вимоги до застави та занадто складні процедури оформлення документів.

Окрім того, збільшення інвестиційних видатків, на яке очікують підприємства, бізнес планує профінансувати за рахунок більш активного залучення іноземних інвестицій.

«Горячие линии»

Дата: 24 октября, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42