Новости

Зачисление денежных средств, учитываемых на спецрасчете сельхозпредприятия, в счет погашения обязательств по НДС: возможно ли?

23.01.2019 / 11:00

Ситуація: платник податку до 01.01.2017 р. був зареєстрований як суб’єкт спеціального режиму оподаткування відповідно до ст. 209 ПКУ. На сьогодні платник податку перебуває на загальній системі оподаткування, при цьому на його спеціальному рахунку сільськогосподарського підприємства, відкритому у банку, обліковуються кошти, які платник податку має намір зарахувати в рахунок погашення податкових зобов’язань з ПДВ майбутніх податкових періодів.

Порядок акумулювання сільськогосподарськими підприємствами сум ПДВ на спеціальних рахунках, відкритих у банках та/або органах, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, затверджено постановою КМУ від 12.01.2011 р. № 11 (далі — Порядок № 11).

Відповідно до п. 2 Порядку № 11 сільськогосподарським підприємствам у разі обрання спеціального режиму оподаткування відкривались спеціальні рахунки (поточний рахунок із спеціальним режимом використання).

Суми ПДВ, що підлягали перерахуванню на спеціальні рахунки, не підлягали сплаті до бюджету та повністю залишалися в розпорядженні відповідного сільськогосподарського підприємства для використання у виробництві сільськогосподарських товарів/послуг.

З 01.01.2017 р. втратила чинність ст. 209 ПКУ, яка регламентувала умови застосування спеціального режиму оподаткування сільськогосподарськими товаровиробниками.

Згідно з п. 4 Порядку № 11 сума ПДВ, що акумулювалась на спеціальному рахунку сільськогосподарського підприємства, починаючи з 01.01.2017 р. підлягала перерахуванню на поточний рахунок такого підприємства.

Таким чином, кошти, які на сьогодні обліковуються на спеціальному рахунку сільськогосподарського підприємства, мають бути перераховані на поточний рахунок такого підприємства.

Оскільки кошти, які акумулювалися на спеціальному рахунку підприємства, є коштами такого сільськогосподарського підприємства та не були сплачені до державного бюджету, то відповідно останні не можуть бути зараховані зі спеціального рахунку сільськогосподарського підприємства в рахунок погашення податкових зобов’язань з ПДВ, що підлягають сплаті до бюджету.

З метою погашення податкових зобов’язань з ПДВ такі кошти необхідно перерахувати з поточного рахунка платника податку на його електронний рахунок в системі електронного адміністрування ПДВ.

/ІПК від 16.01.2019 р. № 74/6/99-99-15-03-02-15/ІПК/