Новости

11 февраля — последний день представления формы № Д5: что обязательно должно быть указано в титульной странице

23.01.2019 / 12:30
11 февраля — последний день представления формы № Д5: что обязательно должно быть указано в титульной странице

За результатами року фізичні особи — підприємці незалежно від обраної системи оподаткування зобов’язані формувати та подавати до контролюючих органів за місцем реєстрації  «Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого ЄСВ» за формою № Д5 із зазначенням типу форми «початкова» до 10 лютого року, що настає за звітним періодом.

Отже, граничний термін подання форми № Д5 за 2018 р. — 10 лютого 2019 р., що є вихідним днем.  При цьому якщо останній день строку подання звіту припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем подання звіту вважається перший після нього робочий день. Таким чином, останній день подання форми № Д5 за 2018 р. — 11 лютого 2019 р. Звітним періодом є календарний рік.

Фізичні особи — підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему, та члени фермерського господарства звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Звіт зазначеними особами не подається.

Також варто зазначити, що форма № Д5 зазнала певних змін. Відтепер вона містить лише дві таблиці (замість чотирьох):

Таблиця 1 «Нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» подається як ФОП на єдиному податку, так і на загальній системі оподаткування.

Таблиця 2 «Наявність підстав для обліку стажу окремим категоріям осіб відповідно до законодавства»  подається лише за наявності спецстажу.

Варто звернути увагу:

1). У колонці 2 Таблиці 1 обов’язково вказується код категорії застрахованої особи:

5 — якщо працювали на загальній системі оподаткування;

6 — якщо працювали на спрощеній системі оподаткування.

2). У колонці 3 вказується:

платниками на загальній системі: сума чистого доходу, заявлена в податковій декларації, поділена на кількість місяців, протягом яких платник перебував на обліку як платник єдиного внеску;

платниками на спрощеній системі: самостійно визначена сума доходу.

3). У графу 4 вноситься сума від мінімальної до максимальної величини бази нарахування єдиного внеску.

4). У титульному аркуші Звіту обов’язково повинні бути вказані періоди перебування на загальній/спрощеній системі. При цьому незалежно від фактичної дати початку і кінця перебування на будь-якій системі оподаткування (мається на увазі випадки початку або припинення підприємницької діяльності всередині місяця), в полі «Початок періоду» завжди має бути зазначене 01 число місяця, а в полі «Кінець періоду» зазначається останній календарний день місяця, оскільки, єдиний внесок сплачується за повний місяць.

Слід пам’ятати, що Звіт із помилками не вважається поданим та інформація про доходи з нього не потрапить до реєстру застрахованих осіб та не буде зарахована до страхового стажу.

Для зарахування страхового стажу підприємцю необхідно виправити помилки у звітності та повторно подати річний звіт до органів державної фіскальної служби.

ГУ Пенсійного фонду України в Чернівецькій області