Новости

Для кого планируют продолжить срок действия «нулевой» ставки НДС?

23.01.2019 / 15:30

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 9469, в якому йдеться про внесення змін до ПКУ стосовно особливостей справляння податку на додану вартість з організацій та підприємств, заснованих громадськими організаціями інвалідів.

Документом пропонується внесення змін до ПКУ та продовження на 5 років (по  2025 рік) строку дії «нульової» ставки з податку на додану вартість за операціями з постачання товарів та послуг, що виготовляються та постачаються організаціями чи підприємствами, заснованими громадськими організаціями інвалідів.

Необхідність прийняття законопроекту, на думку його авторів, викликана, зокрема, тим, що передбачена п. 8 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ податкова пільга, яка дає підприємствам, заснованим громадськими організаціями інвалідів, можливість скористатися ставкою 0 % з податку на додану вартість за операціями постачання товарів, що виготовляються ними, і послуг, обмежена в часі і діє тільки до 01.01.2020 р.

Закінчення строку її дії призведе до подорожчання товарів та послуг, що виготовляються та постачаються підприємствами, заснованими громадськими організаціями інвалідів, та, відповідно, втрати конкурентних позицій. Крім того, фактично це позбавить такі підприємства ресурсу для виробничих потреб та здійснення соціальних заходів.

У зв’язку з вищенаведеним вказаним законопроектом пропонується продовжити на 5 років (по  2025 рік) строк дії «нульової» ставки з податку на додану вартість за операціями з постачання товарів та послуг, що виготовляються та постачаються організаціями чи підприємствами, заснованими громадськими організаціями інвалідів.