Новости

ГФС продолжает усиливать контроль за нелегальным трудом

24.01.2019 / 18:00

За рахунок контрольних заходів з детінізації, які були запроваджені у вересні минулого року, сума надходжень до бюджету зросла на понад 1,3 млрд грн. Так, перераховано понад 590 млн грн податку на доходи фізичних осіб, 49 млн грн — військового збору, 727 млн грн — єдиного внеску та 27 млн грн — єдиного податку. Загалом з вересня по грудень минулого року роботодавцями легалізовано працю 1,9 млн найманих осіб. Про це повідомив в. о. Голови ДФС Олександр Власов.

«Інформація, яку ми отримали за результатами проведеної роботи, засвідчила необхідність подальшого проведення таких заходів одночасно з налагодженням ефективної взаємодії з органами влади для використання встановлених фактів при нарахуванні різних видів соціальної допомоги», — розповів очільник ДФС.

За його словами, виявлена під час проведення контрольних заходів інформація про використання неоформлених найманих працівників, виплати доходів таким працівникам, може використовуватися при призначенні (відмові), перегляді житлових субсидій громадянам, призначенні (виплаті) допомоги по безробіттю, інших виплат, що здійснюються за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, коштів Пенсійного фонду України, фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування.

З цією метою ДФС взято участь у розробці проекту розпорядження щодо проведення заходів, спрямованих на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення в окремих галузях економіки. Так, пропонується проведення спільних комплексних заходів у сферах торгівлі та громадського харчування, будівництва, сільського господарства, транспортних перевезень, медичного обслуговування, надання послуг тощо.

Проектом також передбачено обмін інформацією між ДФС, Мінсоцполітики, Державною службою з питань праці, Державною службою зайнятості та Пенсійним фондом про факти виявлення використання неоформлених найманих працівників, виплати доходів таким працівникам тощо.

Розроблений нормативний акт надіслано на розгляд до Мінфіну. Його ухвалення дасть змогу зменшити застосування незадекларованої праці та вдосконалить контроль за оформленням трудових відносин із найманими працівниками. Крім того, це дозволить забезпечити захист соціальних інтересів громадян, зокрема, щодо отримання ними необхідних соціальних виплат, пенсійного забезпечення, грошової компенсації у разі отримання виробничої травми або нещасного випадку на виробництві тощо.