Новости

ФЛП — пенсионер по возрасту ошибочно представил отчёт по ЕСВ и определил обязательства: можно ли его отменить

30.01.2019 / 18:30

Відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» фізичні особи — підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Підприємці, які звільняються від сплати внеску, не зобов’язані його платити і не зобов’язані подавати звіт з ЄСВ. Водночас пільговики можуть за бажанням бути платниками єдиного внеску і самостійно визначати для себе базу нарахування єдиного внеску — не більше максимальної — та сплачувати внесок у розмірі, не меншому за розмір мінімального страхового внеску. Такі платники подають звіт з ЄСВ самі за себе по строку до 10 лютого і несуть, як і інші страхувальники, відповідальність за правильність та достовірність заповнення звіту.

Отже, суми самостійного визначення бази нарахування єдиного внеску фізичними особами — підприємцями, у тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування і є пенсіонерами за віком або особами з інвалідністю, підлягають сплаті на загальних підставах та не скасовуються.

У разі несвоєчасної сплати самостійно визначеного у поданому звіті зобов’язання такі особи несуть відповідальність, як і інші страхувальники. Тож підприємець-пільговик, який подав звіт за 2017 рік з визначеними зобов’язаннями із внеску, зобов’язаний сплатити визначені ним у звіті суми внеску разом із 20 % штрафу і 0,1 % пені за кожний день прострочення платежу. Також за несвоєчасну сплату внеску застосовується адміністративний штраф.

ГУ ДФС у Черкаській області

«Горячие линии»

Дата: 28 ноября, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42