Новости

Руководящие принципы ООН в сфере бизнеса и прав человека: имплементация в Украине

04.02.2019 / 15:40

Затверджені резолюцією 17/4 Ради ООН з прав людини від 16.06.2011 р. Керівні принципи ООН у сфері бізнесу та прав людини (далі — Керівні принципи) належать до системи норм так званого м’якого права. Визнаючи можливість того, що діяльність бізнес-структур може потенційно впливати на сферу прав людини, документ встановлює, що:

  • держави мають обов’язок захищати від порушень прав людини з боку бізнесу;
  • бізнес-структури мають обов’язок поважати права людини;
  • постраждалі від таких порушень мають право на доступ до ефективних засобів правового захисту.

Першим кроком на шляху до імплементації Керівних принципів в Україні стане проведення національного оцінювання базових показників у сфері бізнесу та прав людини — National Baseline Assessment.

National Baseline Assessment буде проведено за методологією Данського інституту з прав людини з ініціативи Директорату з прав людини, доступу до правосуддя та правової обізнаності представниками громадянського суспільства та науково-дослідних інституцій.

За результатами проведеного дослідження буде підготовлено аналітичний звіт з висновками щодо стану імплементації Керівних принципів в Україні, виявлених прогалин у законодавстві та державній політиці, а також відповідності практик ведення бізнесу стандартам корпоративної відповідальності у сфері прав людини.

«Горячие линии»

Дата: 19 сентября, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42