Новости

Декларирование доходов, полученных без участия налоговых агентов

18.02.2019 / 14:00

Якщо людина отримала доходи без участі податкових агентів, вона має їх задекларувати. До таких доходів належать насамперед винагороди, які виплачуються особам, які працюють за наймом у приватних осіб хатніми працівницями, садівниками, нянями, гувернантками, будівельниками, водіями та ін. Про це розповіла заступник начальника управління — начальник відділу адміністрування податку на доходи фізичних осіб Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС Тетяна Федченко.

«Податкові агенти — це всі підприємства, підприємці, а також особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність (адвокати, нотаріусита ін.), які нараховують та виплачують фізичним особам доходи у вигляді заробітної плати, гонорарів, винагород за разову роботу, дивідендів, премій тощо. Такі податкові агенти відповідно до Податкового кодексу, відповідальні за нарахування та сплату податку на доходи фізичних осіб до бюджету. Тому якщо особа у 2018 р. отримувала доходи тільки за участі податкових агентів, декларацію їй подавати не потрібно», — підкреслила Тетяна Федченко.

Крім того, за її словами, подавати декларацію мають люди, які отримали у 2018 р. інвестиційні активи. Це доходи від продажу цінних паперів, корпоративних прав. При цьому не має значення, кому були реалізовані такі активи — фізичній чи юридичній особі.

Тетяна Федченко також звернула увагу, що громадяни, в яких утворилася списана прострочена заборгованість теж мають подавати декларацію. Прострочена заборгованість — це борг, за яким сплинув строк позовної давності — 1095 днів, або три роки. Відповідно до Податкового кодексу податком на доходи фізичних осіб оподатковується списана заборгованість за цивільно-правовими угодами за умови, що сума становить понад 50 % місячного прожиткового мінімуму, встановленого для дієздатної особи на 1 січня звітного року (у 2018 р. — 1 762 грн).

«Зобов’язані подати декларацію та сплатити податок з основною суми прощеної заборгованості особи, яким фінансові установи анулювали або простили суму заборгованості чи кредиту до завершення строку позовної давності і яких кредитор повідомив про таке анулювання в  сумі, що перевищує 25 % однієї мінімальної заробітної плати (з розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного року (у 2018 р. — 3 723 грн)», — підкреслила Тетяна Федченко.

«Горячие линии»

Дата: 24 октября, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42