Новости

Какая сумма суточных на командировку не облагается налогом

26.02.2019 / 10:30
Какая сумма суточных на командировку не облагается налогом

До оподатковуваного податком на доходи фізичних осіб доходу платника податку — фізичної особи, яка перебуває у трудових відносинах із своїм роботодавцем або є членом керівних органів підприємств, установ, організацій, не включаються витрати на відрядження, не підтверджені документально, на харчування та фінансування інших власних потреб фізичної особи (добові витрати), понесені у зв'язку з таким відрядженням (добові):

у межах території України — але не більш як 0,1 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, в розрахунку за кожен календарний день такого відрядження;

для відряджень за кордон – не більше 80 євро за кожен календарний день такого відрядження за офіційним обмінним курсом гривні до євро, установленим Нацбанком, в розрахунку за кожен такий день (пп. 170.9.1 ст. 170 ПКУ).

Законом України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» визначено, що мінімальна заробітна плата з 1 січня 2019 року становить 4 173 гривні.

Отже, в 2019 році неоподатковувана податком на доходи фізичних осіб сума добових для відряджень у межах території України складає 417,3 грн.

Нагадаємо, що суми витрат на відрядження державних службовців та інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами та установами, які повністю або частково фінансуються за рахунок бюджетних коштів, встановлено у додатку 1 до постанови Кабміну від 02.02.2011 р. № 98 у такому розмірі:

  • 60 грн — у разі відряджень по Україні;
  • в конкретних сумах (виражених у доларах США) залежно від країни відрядження — для закордонних відряджень.

При цьому сума збільшення розміру добових витрат на відрядження понад встановлені норми включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку (оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 % та військовим збором за ставкою 1,5 %) і відображається в податковому розрахунку за ф. 1ДФ.

Головне управління ДФС у Запорізькій області

«Горячие линии»

Дата: 24 октября, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42