Новости

Утверждена форма бланка финансовой гарантии

27.02.2019 / 10:00
Утверждена форма бланка финансовой гарантии

Мінфін прийняв та зареєстрував у Мін’юсті наказ «Про затвердження форми бланка фінансової гарантії».

Частиною третьою ст. 311 МКУ передбачено встановлення Мінфіном форми бланка фінансової гарантії.

Для реалізації цієї норми наказом Мінфіну затверджено форму бланка фінансової гарантії, в якому встановлено перелік відомостей, що вносяться до гарантійного документа (раніше форма бланка фінансової гарантії зазначалась в кожній окремій угоді з гарантом, укладеній згідно з частиною другою ст. 307 МКУ).

Також наказом доручено ДФС доопрацювати відповідні автоматизовані інформаційні системи ДФС для забезпечення проведення митного контролю та митного оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення з використанням фінансової гарантії, поданої у вигляді електронного документа або у паперовому вигляді разом з її електронною копією, а також привести угоди з банками або іншими юридичними особами, укладені згідно з частиною другою ст. 307 МКУ, у відповідність із цим наказом.

Фінансова гарантія, що надається у вигляді документа, є безвідкличним зобов'язанням гаранта, внесеного до реєстру гарантів, виплатити на вимогу органу доходів і зборів кошти в межах певної суми у разі невиконання забезпечених цією гарантією зобов'язань із сплати митних платежів.

Прийняття наказу дає змогу систематизувати питання взаємодії органів доходів і зборів, гарантів та осіб, відповідальних за сплату митних платежів, оскільки встановлюється єдиний перелік відомостей, що вносяться до гарантійного документа.

Затвердження єдиної уніфікованої форми бланка фінансової гарантії дасть можливість забезпечити належний контроль за процедурою гарантування на митній території України.

Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

/Наказ Мінфіну від 09.01.2019 р. № 4/

«Горячие линии»

Дата: 24 октября, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42