Новости

Правительство предлагает наработать комплексные правила развития ІТ-сектора на ближайшие 5 — 10 лет

27.02.2019 / 17:30

Уряд України пропонує експертному середовищу та представникам сфери ІТ разом напрацювати комплексні правила розвитку ІТ-сектору на найближчі 5 — 10 років, а також сформувати можливості для якісної освіти та підготовки кадрів для ІТ. 
Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з представниками ІТ-сфери.

Глава Уряду неодноразово наголошував, що ІТ — це один з двигунів української економіки. Саме сектор ІТ є точкою зростання та точкою входу для нових технологій, інноваційних рішень. Він є основою кібербезпеки країни. За експертною оцінкою, обсяг експорту телекомунікаційних та ІТ-послуг з України минулого року перевищив 2 млрд дол., а кількість зайнятих у цій сфері перевищує 160 тис. людей. Найближчими роками доля ІТ може зрости до 6 — 8 % ВВП з нинішніх 4 %.

Окрім того, сектор ІТ — це великий пласт малого та середнього бізнесу, отже, його інтереси захищаються і будуть захищені надалі.

Звертаючись до представників ІТ-галузі, Володимир Гройсман зазначив, що ІТ — це не просто ще один напрям роботи. Сьогодні Україні потрібно подолати цифрову дискримінацію, а отже, дати потужний стимул для залучення нових технологій у сферу освіти, медицини, розвиток електронних послуг, яких вже є 118, а буде ще + 50 цього року.

«І тут перед нами стоять два фундаментальні питання, відповідь на які треба дати разом. Перше: створення сталих правил розвитку ІТ-сектору. Треба визначити на 5 чи 10 років нормальні регуляції та податкову базу — аби інвестиції в ІТ-сектор були захищені. І друге питання — освіта та підготовка кадрів, введення їх в реальний сектор економіки України, — сказав Володимир Гройсман. — Оце два глобальні завдання. Вони дадуть можливість швидкого зростання в секторі і в економіці в цілому».