Новости

Лицензирование космической деятельности предлагают отменить

04.03.2019 / 16:00

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 10096  «Про внесення змін до деяких Законів України щодо демонополізації та розвитку космічної діяльності».

Проектом Закону України пропонується внести зміни до ст. 4 Закону України «Про підприємництво», що дасть змогу демонополізувати космічну галузь та здійснювати відповідну господарську діяльність приватним підприємствам.

Також з метою збереження дієвого державного контролю у Законі України «Про космічну діяльність» пропонується механізм ліцензування космічної діяльності замінити на механізм видачі безоплатних дозволів на випробування та запуски ракет-носіїв, запуск або забезпечення запуску космічного апарату, повернення космічного апарату або його складових частин, що повертаються, з навколоземної орбіти або космічного простору на Землю, управління космічним апаратом.

Вказана зміна дасть змогу привести у відповідність Закон України «Про космічну діяльність» із Законом України «Про ліцензування видів господарської діяльності», яким фактично скасовано ліцензування космічної діяльності.

Передбачається, що прийняття законопроекту забезпечить розвиток та демонополізацію космічної діяльності, підвищить інвестиційну привабливість галузі та забезпечить при цьому дієвий державний контроль відповідно до міжнародних зобов’язань України.

«Горячие линии»

Дата: 24 октября, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42