Новости

Правительство отменило «Книгу отзывов и предложений»

06.03.2019 / 15:30

6 березня Уряд України провів так званий восьмий дерегуляційний кабмін, присвячений питанням покращення бізнес-клімату в Україні. Серед ухвалених в рамках цього засідання рішень — скасування норми обов’язкового ведення книги відгуків і пропозицій.

Книга відгуків і пропозицій на виробництвах, в торгівлі та закладах громадського харчування запроваджена ще за радянських часів з метою захисту прав споживачів через фіксацію у ній фактів їх порушення, рекомендацій та відгуків. Наразі ця форма захисту прав споживачів є неефективною і жодним чином не вирішує їхніх проблем. На практиці існує низка сучасних і більш дієвих інструментів для споживачів захистити свої права: можливість залишати відгуки на сайтах самих закладів або ж на інших спеціалізованих сайтах, прямі звернення до Держпродспоживслужби, Державної фіскальної служби, суду. Скасування книг дасть змогу зменшити фінансові витрати усіх підприємств на 125 млн грн на рік.

Серед ухвалених дерегуляційних рішень Уряду є також проект закону щодо вдосконалення ліцензування господарської діяльності, задля усунення бюрократичних перепон та зменшення контактів бізнесу з державними органами. В цілому ухвалення цього законопроекту Верховною Радою дасть змогу зменшити витрати українського бізнесу орієнтовно на 960 млн грн на рік.

За ініціативою Мінекономрозвитку, Уряд скасував 149 застарілих нормативно-правових актів, ухвалених у період 1993 — 1997 років.

«До 1 травня нам потрібно ухвалити максимальну кількість рішень по спрощенню ведення бізнесу в Україні, які будуть враховані експертами Світового Банку для обрахування нашої позиції в рейтингу Doing Business 2020. Ми поставили собі мету — піднятись щонайменше на 10 пунктів в рейтингу Легкості ведення бізнесу. Але наші конкуренти також не стоять на місці, тому нам треба бігти з неймовірною швидкістю, щоб домогтися цього результату», — прокоментував важливість ухвалення дерегуляційних рішень Перший віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів.

«Горячие линии»

Дата: 12 декабря, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42