Новости

Если цену за предоплаченный товар бывшему «спецрежимщику» увеличено: что с НДС

12.03.2019 / 15:00

Ситуація. Платником податку у 2013 р. було укладено угоду та надано попередню оплату за молоко сільськогосподарському товаровиробнику — суб’єкту спеціального режиму оподаткування. Постачальником складено і зареєстровано в ЄРПН відповідну податкову накладну. У грудні 2018 р. між контрагентами досягнуто домовленості та укладено додаткову угоду про збільшення ціни на частину непоставленого молока. Як бути у такій ситуації?

Пунктом 49 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ визначено, що розрахунки коригування, складені як до 01.01.2017 р. так і після цієї дати, до податкових накладних, складених платниками — сільськогосподарськими підприємствами, що до 01.01.2017 р. застосовували спеціальний режим оподаткування ПДВ відповідно до ст. 209 розділу V ПКУ, за операціями з постачання сільськогосподарських товарів/послуг, визначених згідно з п. 209.7 ст. 209 розділу V ПКУ, реєструються в ЄРПН не пізніше 15.01.2017 р.

Отже, починаючи з 16.01.2017 р. у контролюючих органів відсутні підстави для реєстрації в ЄРПН розрахунків коригування до податкових накладних, складених за операціями з постачання сільськогосподарської продукції у межах спеціального режиму оподаткування, що визначався ст. 209 ПКУ.

Таким чином, якщо за результатами виконання додаткової угоди виникають додаткові податкові зобов'язання, необхідно скласти податкову накладну, яка підлягає реєстрації в ЄРПН та відображається в податковій декларації, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом.

/ІПК від 05.03.2019 р. № 901/6/99-99-15-03-02-15/ІПК/

«Горячие линии»

Дата: 2 мая, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42