Новости

Какая сумма полученной нецелевой благотворительной помощи обязывает плательщика представить декларацию

15.03.2019 / 13:00

Під час кампанії декларування податкові декларації про майновий стан і доходи подають ті декларанти, які зобов’язані декларувати свої доходи, а також особи, які подають декларацію з метою використання права на податкову знижку.

Розберемось, в яких випадках подається декларація, якщо упродовж минулого року особою було отримано нецільову благодійну допомогу.

Відповідно до норм Податкового кодексу України (далі — ПКУ) не включається до оподатковуваного доходу з метою оподаткування податком на доходи фізичних осіб сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами — юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абзацом першим пп. 169.4.1 ст. 169 ПКУ (у 2018 році така неоподатковувана сума становила 2 470 грн).

Відомості про надані суми нецільової благодійної допомоги зазначаються податковим агентом у податковій звітності за формою № 1ДФ.

Якщо загальна сума отриманої від благодійника — фізичної чи юридичної особи нецільової благодійної допомоги протягом звітного податкового року перевищує граничний розмір, то платник податку зобов’язаний в такому випадку подати річну податкову декларацію із зазначенням суми такої допомоги.

Перевищення допомоги над вказаним розміром (у 2018 році — 2 470 грн) підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 % та військовим збором за ставкою 1,5 %.

Головне управління ДФС у Херсонській області,
Автономній Республіці Крим та м. Севастополі

«Горячие линии»

Дата: 4 июня, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42