Новости

Рисковые работодатели увеличили официальную заработную плату почти на 50 %

15.03.2019 / 14:30
Рисковые работодатели увеличили официальную заработную плату почти на 50 %

У Київській міській державній адміністрації відбулося засідання міжвідомчої робочої групи з питань заробітної плати та легалізації зайнятості населення, до складу якої входять і представники Офісу великих платників.

У засіданні взяли участь уповноважені особи найбільших підприємств-представників будівельної та торговельної галузей, які перебувають на обліку в Офісі великих платників. Саме ці сфери, як повідомлялося раніше, є найбільш ризиковими в контексті порушення трудових відносин.

Під час зустрічі розглядались причини низького рівня середньої заробітної плати у цих галузях та заходи, які вживаються роботодавцями та державними органами для її підвищення.

За висновками аналізу податкової звітності підприємств будівельної галузі фахівці Офісу встановили, що протягом IV кварталу 2018 року — порівняно з III кварталом — рівень середньої заробітної плати працівників підвищився до 48 % (без урахування керівного складу) та до 35 % (з урахуванням керівного складу).

Таким чином, середня заробітна плата на підприємствах будівельної галузі у  місті Києві зросла від 8,5 тис. грн (у III кварталі 2018 р.) до 9,7 тис. грн (у IV кварталі 2018 р.).

Виходить із «тіні» і торговельна галузь. Так, згідно з даними податкової звітності за IV квартал 2018 року, на підприємствах оптово-роздрібної торгівлі промисловими товарами, які обслуговуються  в Офісі,  загальна кількість осіб, які отримали та задекларували доходи від підприємств торговельної галузі збільшилася на 13 %  порівняно з попереднім звітним періодом. Зокрема, значне збільшення кількості працевлаштованих задекларували ТОВ «ЕПІЦЕНТР К» — 1377 особи, або +7 %, ТОВ «САВ-ДІСТРИБЬЮШН» — 184 особи, або +5 %, УА ТОВ «ЄВРОМІКС» II — 165 осіб, або +13 %, та інші). При цьому зросла сума й середньої нарахованої заробітної плати: +400 млн грн на 100 підприємств торгівельної сфери, що перебувають на податковому супроводженні в Офісі. А отже, зросли й надходження до бюджету країни та нарахування з єдиного соціального внеску.

За результатами засідання міжвідомчої робочої групи розроблено план спільних заходів щодо сприяння легалізації виплати заробітної плати і трудових відносин у Києві на поточний рік. Відразу здійснили і перший крок у реалізації спільного плану — запропонували керівникам підприємств із урахуванням фінансово-економічних можливостей підвищити розмір середньої заробітної плати, а виконання цих рекомендацій взяли на контроль.