Новости

10 млн грн штрафа уплатит предприятие за реализацию горючего без регистрации плательщиком акциза

03.04.2019 / 12:30

Днями Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду поставив остаточну крапку, підтримавши рішення судів попередніх інстанцій щодо правомірності застосування Офісом великих платників штрафних санкцій до підприємства за здійснення операцій з реалізації пального без реєстрації платником акцизного податку у розмірі 10 млн грн.

Суть справи така: під час перевірки підприємства фахівці Офісу встановили реалізацію пального за період з 01.03.2016 р. по 08.06.2016 р. на суму 10 млн грн, яку було проведено без обов'язкової реєстрації реалізатора як платника акцизного податку.

Відповідно до положень ПКУ здійснення суб'єктами господарювання операцій з реалізації пального без реєстрації таких суб'єктів платниками акцизного податку у порядку, передбаченому цим Кодексом, призводить до накладання штрафу у розмірі 100 % вартості реалізованого пального.

Під час розгляду адміністративного спору позивач намагався переконати Суд, що Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», який набрав чинності з 01.01.2016 р., та передбачив зміни до переліку платників акцизного податку, порядку реєстрації платником акцизного податку, об'єкта і бази оподаткування акцизним податком тощо, суперечить принципу стабільності (закріпленому пп. 4.1.9 ст. 4 ПКУ), згідно з яким зміни до будь-яких елементів податків та зборів не можуть вноситися пізніше ніж за шість місяців до початку нового бюджетного періоду, в якому будуть діяти нові правила та ставки. Крім того, платник наполягав на тому, що реалізований ним товар не є підакцизним.

Однак  контролюючим органом доведено, що поняття «пальне» включає не тільки горючі матеріали, в числі яких нафтопродукти, а й інші товари, вказані в пп. 215.3.4 ст. 215 ПКУ.

Більше того, Верховний Суд погодився із висновками акта перевірки, складеного спеціалістами Офісу, з приводу того, що в первинних документах, які складались Позивачем, безпосередньо зазначено реалізовану ним продукцію, код УКТ ЗЕД якої відноситься Податковим законодавством з 01.01.2016 р. до категорії «Пальне».

Таким чином, Суд касаційної інстанції підтвердив правомірність позиції  Офісу та, зокрема, звернув увагу на те, що подані контролюючим органом докази вказують на бездіяльність одного із найбільших в Україні дистриб’юторів в галузі хімічної промисловості щодо реєстрації платником акцизного податку після спливу більш яктрьох місяців від дати набрання чинності змін в ПКУ.

«Горячие линии»

Дата: 4 июня, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42