Новости

Собрание трудового коллектива в ресторанном учреждении: что с НДС

04.04.2019 / 17:30

Ситуація.

Підприємством проведено звітні збори трудового колективу за підсумками року у приміщенні ресторанного закладу. Документи (план (програма) проведення заходу, кошторис витрат на проведення річного збору трудового колективу, звіт проведення річних зборів трудового колективу, акт про списання товарів тощо) свідчать про те, що мав місце факт проведення для власних співробітників розважального заходу. При цьому наказом про облікову політику підприємства не передбачається включення витрат на проведення розважальних заходів до загальногосподарських витрат на управління підприємством. Чи включаються суми ПДВ, сплачені при здійсненні витрат на організацію звітних зборів трудового колективу, до складу податкового кредиту?

З приводу цього питання ДФС України зазначено, що за датою першої з подій платник ПДВ має визначити податковий кредит з операції з придбання товарів/послуг у закладі ресторанного господарства за умови наявності відповідного документального підтвердження (податкові накладні/розрахунки коригування до таких податкових накладних, зареєстровані в ЄРПН, інші документи, передбачені пунктом 201.11 статті 201 розділу V ПКУ).

В той же час згідно з підпунктом «г» пункту 198.5 статті 198 ПКУ платник податку зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 розділу V ПКУ, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в ЄРПН в терміни, встановлені ПКУ для такої реєстрації, зведену податкову накладну за такими товарами/послугами, оскільки товари/послуги використані в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку. У такій зведеній податковій накладній у графі «Отримувач (покупець)» зазначає власне найменування, у рядку «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» проставляється умовний ІПН «600000000000», а у верхній лівій частині визначається тип причини «13» — «Складена у зв’язку з використанням виробничих або невиробничих заходів, інших товарів/послуг не в господарській діяльності».

/ІПК від 28.03.2019 р. № 1307/6/99-99-15-03-02-15/ІПК/

«Горячие линии»

Дата: 5 сентября, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42