Новости

Как осуществляется уплата доначисленного по уточняющему расчёту НДС

05.04.2019 / 17:00

Основні принципи функціонування системи електронного адміністрування податку на додану вартість (далі — СЕА ПДВ) визначено статтею 2001 розділу V ПКУ та регламентовано Порядком електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженим постановою Кабміну від 16 жовтня 2014 року № 569 «Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість» (далі — Порядок № 569).

У разі виникнення невідповідності між відповідними показниками податкової звітності з ПДВ та даними ЄРПН (зокрема показник Σ перевищ) платнику слід виправити таку невідповідність шляхом подання уточнюючих розрахунків за певні звітні періоди та/або зареєструвати в ЄРПН відповідні податкові накладні/розрахунки коригування залежно від виду допущеної помилки.

Розрахунки з бюджетом у системі електронного адміністрування ПДВ  здійснюються з рахунків, відкритих платникам ПДВ у СЕА ПДВ, крім випадку, передбаченого абзацом 2 п. 87.1 ПКУ.

У разі подання платником ПДВ уточнюючих розрахунків до податкових декларацій з ПДВ за попередні звітні (податкові) періоди, які передбачають збільшення податкових зобов’язань з ПДВ, що підлягають перерахуванню до бюджету, для перерахування таких зобов’язань до бюджету ДФС не пізніше наступного робочого дня подання таких уточнюючих розрахунків надсилає Держказначейству реєстр платників ПДВ, в якому зазначаються, зокрема суми ПДВ, що підлягають перерахуванню до бюджету (п. 20 Порядку № 569). Держказначейство перераховує суми ПДВ до бюджету на підставі такого реєстру.

Сплата податкових зобов’язань, визначених контролюючим органом відповідно до підпунктів 54.3.1, 54.3.2, 54.3.5, 54.3.6 ПКУ, та сплата передбачених ПКУ штрафних санкцій і пені здійснюються платником ПДВ з поточного рахунка до відповідного бюджету (п. 25 Порядку № 569).

У разі подання уточнюючих розрахунків до податкової звітності з ПДВ, які передбачають збільшення податкових зобов’язань з ПДВ, сплата необхідної суми підлягає перерахуванню на електронний рахунок.

При цьому сума штрафних санкцій та пені у разі подання уточнюючого розрахунку до податкової декларації з ПДВ, податкові зобов’язання, визначені контролюючим органом відповідно до підпунктів 54.3.1, 54.3.2, 54.3.5, 54.3.6 ПКУ, а також нарахована контролюючим органом штрафна санкція та пеня сплачуються до бюджету з поточного рахунка.

«Горячие линии»

Дата: 4 июня, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42