Новости

Операторы почтовой связи обязаны повысить уровень безопасности своих помещений

08.04.2019 / 09:30

У зв’язку із отриманням права здійснювати операції з обміну валют та переказу коштів, передбаченим Законом України «Про валюту і валютні операції», рівень безпеки приміщень поштового зв’язку  має відповідати вимогам, що діють для небанківських фінансових установ, які отримали ліцензію Нацбанку на здійснення валютних операцій з використанням готівки в національній валюті та/або іноземних валютах.

З цією метою Нацбанк встановив мінімальні вимоги, пов’язані з організацією небанківськими установами та операторами поштового зв’язку захисту своїх приміщень, безпеки персоналу та схоронності цінностей і майна. Це дасть можливість оптимізувати та узагальнити вимоги до безпеки приміщень усіх небанківських установ.

Також регулятор передбачив можливість для небанківських установ самостійно визначати необхідність облаштування приміщень системою відеоспостереження та облаштування робочого місця касира, які розташовані в селищах та селах (аналогічні норми встановлені і для банків в Україні).

Ті оператори поштового зв’язку, які до набрання чинності цієї постанови подали пакет документів для отримання ліцензії Нацбанку на здійснення валютних операцій або отримали генеральну ліцензію на здійснення валютних операцій, котра не втратила чинність після введення в дію Закону України «Про валюту і валютні операції» в частині здійснення валютних операцій, що передбачають використання готівки в національній валюті та/або іноземних валютах, зобов’язані до 01.04.2020 р. забезпечити належну відповідність приміщень цим вимогам.

Такі норми містить постанова Правління Нацбанку від 02.04.2019 р. № 57 «Про внесення змін до Правил з організації захисту приміщень небанківських фінансових установ в Україні», яка набрала чинності  06.04.2019 р.

«Горячие линии»

Дата: 4 июня, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42