Новости

Наследство от тети/дяди: по какой ставке придется уплатить налог

08.04.2019 / 16:00

Оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав здійснюється у порядку, встановленому ст. 174 р. IV Податкового кодексу України.

Доходи, отримані в спадщину від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, оподатковуються за нульовою ставкою ПДФО. До членів сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення відносяться її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Члени сім’ї фізичної особи другого ступеня споріднення – її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки.

Фізична особа, яка отримує спадщину від інших родичів, наприклад, рідного дядька, тітки чи просто знайомих сплачує ПДФО за ставкою 5 % від вартості успадкованого.

Якщо майно успадковує фізична особа від нерезидента або спадщину отримує нерезидент, вартість об’єкта спадщини підлягає оподаткуванню ПДФО за ставкою 18 %, незважаючи на те, що такий нерезидент може бути членом сім’ї першого та другого ступенів споріднення.

Крім ПДФО платники зобов’язані сплатити військовий збір, який становить 1,5 %  від вартості успадкованого майна. Винятком є доходи у вигляді спадщини, які оподатковується за нульовою ставкою податку. З таких доходів військовий збір не справляється.

Відповідальними за сплату ПДФО до бюджету є спадкоємці, які отримали спадщину.

Дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню, зазначається в річній податковій декларації, крім спадкоємців-нерезидентів, які зобов'язані сплатити податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини або в сільських населених пунктах — до оформлення уповноваженою на це посадовою особою відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини, та спадкоємців, які отримали у спадщину об'єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою ПДФО, а також іншими спадкоємцями — резидентами, які сплатили податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини.

ГУ ДФС у Полтавській області

«Горячие линии»

Дата: 5 сентября, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42