Новости

Безвозвратная финпомощь «неприбыльщиков»

10.04.2019 / 15:30
Безвозвратная финпомощь «неприбыльщиков»

«Вісник» №13(1013), від 6 квітня 2019

Платник податку на прибуток надає неприбутковим організаціям безповоротну фіндопомогу. Як йому відображати суми такої допомоги у податковому обліку?

Фіндопомога надається на безповоротній або поворотній основі. Безповоротною фіндопомогою є, зокрема, сума коштів, передана платнику податків згідно з договорами дарування, іншими подібними договорами або без укладення таких договорів (пп. 14.1.257 ст. 14 ПКУ).

Підпунктом 140.5.9 ст. 140 ПКУ передбачено, що фінрезультат податкового (звітного) періоду збільшується на суму коштів або вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, безоплатно перерахованих (переданих) протягом звітного (податкового) року неприбутковим організаціям, внесеним до Реєстру неприбуткових установ та організацій на дату такого перерахування коштів, передачі товарів, робіт, послуг (крім неприбуткової організації, яка є об’єднанням страховиків, якщо участь страховика у такому об’єднанні є умовою проведення діяльності такого страховика відповідно до закону), у розмірі, що перевищує 4 % оподатковуваного прибутку попереднього звітного року.

Таким чином, платник податку на прибуток, який надає безповоротну фіндопомогу неприбутковим організаціям, що внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій, має збільшити фінрезультат до оподаткування податкового (звітного) періоду на суму такої допомоги у розмірі, що перевищує 4 % оподатковуваного прибутку товариства попереднього звітного року.

«Горячие линии»

Дата: 18 июля, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42