Новости

Нацбанк обновит требования к заполнению реквизитов расчетных документов

18.04.2019 / 10:30
Нацбанк обновит требования к заполнению реквизитов расчетных документов

У зв'язку із запровадженням в Україні міжнародного номера банківського рахунку IBAN Нацбанк України оновить вимоги до заповнення реквізитів розрахункових документів.

Так, з 01.11.2019 р. у розрахункових документах буде виключено реквізит «Код банку».

Це дасть можливість уникнути дублювання реквізитів під час оформлення розрахункових документів на переказ коштів та привести нормативні акти Нацбанку у відповідність із вимогами міжнародних стандартів у банківській сфері.

Міжнародний номер банківського рахунку IBAN уже містить інформацію з кодом банку. Використання цього стандарту завдяки скороченню реквізитів має зробити зручнішим оформлення розрахункових документів.

Відповідні зміни містить проект постанови Правління Нацбанку «Про затвердження Змін до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті», що пропонується для громадського обговорення.

Нагадаємо, що для України IBAN складається із 29 літерно-цифрових символів: коду країни, контрольного розряду, коду банку та номера рахунку.

Загалом запровадження IBAN дасть можливість гармонізувати український платіжний простір з європейським, а також сприятиме подальшій запланованій модернізації системи електронних платежів Нацбанку.

«Горячие линии»

Дата: 24 октября, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42