Новости

Как на предприятии оформить студента на временную работу

18.04.2019 / 15:30
Как на предприятии оформить студента на временную работу

Із студентами, які проходили практику і виявили бажання попрацювати під час канікул, має бути укладений строковий трудовий договір (на період канікул). При цьому необхідно враховувати особливості укладення трудових договорів із неповнолітніми. Серед таких, наприклад, обов’язкове укладення трудового договору у письмовому вигляді у двох примірниках. Один примірник має знаходиться у неповнолітнього. Також  має бути проведений медичний огляд, виданий наказ про прийняття на роботу та направлене повідомлення до органів Державної фіскальної служби. Водночас  необхідно визначити режим роботи з урахуванням максимально допустимої тривалості робочого часу для відповідної вікової категорії та заборони роботи у нічний час, вихідні дні та надурочно.

Враховуються також особливості оплати праці неповнолітніх працівників. Заробітна плата працівникам віком до вісімнадцяти років при скороченій тривалості щоденної роботи виплачується у такому самому розмірі, як і працівникам відповідних категорій при повній тривалості щоденної роботи.

Праця таких працівників, допущених до відрядних робіт, оплачується за відрядними розцінками, встановленими для дорослих працівників, з доплатою за тарифною ставкою за час, на який тривалість їх щоденної роботи скорочується порівняно з тривалістю щоденної роботи дорослих працівників.

При звільненні неповнолітніх після закінчення строкового трудового договору їм має бути виплачена компенсація за всі дні щорічної відпустки за відпрацьований час із розрахунку 31 календарного дня за повний робочий рік.

Управління Держпраці у Закарпатській області