Новости

Формирование и передача в ГФС электронных документов: какое программное обеспечение использовать распорядителям акцизных складов

22.04.2019 / 18:00

Вимоги до електронного документа звітності суб’єктів господарювання встановлені наказом Міндоходів від 29.11.2013 р. № 729 «Про затвердження Формату (стандарту) електронного документа звітності суб’єктів господарювання та Опису довідників, що публікуються з Форматом (стандартом) електронного документа звітності суб’єктів господарювання» (далі — наказ № 729).

Зокрема, наказом № 729 передбачено, що розробка електронних форм документів звітності та кодування відповідних полів документів здійснюється у форматі Adobe Portable Document Format (PDF), контроль за електронними документами у XML-форматі здійснюється із застосуванням схем контролю XML-документів (XML-Schema).

Електронні форми, структури та схеми контролю XML-документів розробляються для кожного документа окремо та публікуються на офіційному веб-сайті ДФС разом з довідниками звітних документів, звітних періодів документів і територіальних органів ДФС.

Після завершення розробки електронних форм, структури та схем контролю для електронних документів, подання яких контролюючим органам передбачено постановою Кабміну від 22.11.2017 р. № 891 «Про затвердження Порядку ведення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі, передачі облікових даних з них електронними засобами зв’язку» (далі — довідки), вони будуть опубліковані на офіційному веб-сайті ДФС та стануть доступними розробникам програмного забезпечення для використання.

Отже, будь-яке програмне забезпечення, призначене для подання звітності суб’єктами господарювання, в якому його розробником будуть реалізовані електронні форми довідок структури та схеми їх контролю, може використовуватись для їх формування та направлення контролюючим органам електронними засобами зв’язку, що використовуються для подання електронної звітності (пряме з’єднання за протоколом SOAP, єдина адреса Інформаційного порталу ДФС України: zvit@sta.gov.ua).

У терміни, передбачені ПКУ, для подання довідок, ДФС забезпечить можливість їх формування та подання засобами Електронного кабінету (https://cabinet.sfs.gov.ua) та засобами «Спеціалізованого клієнтського програмного забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності», яке можна безкоштовно завантажити за посиланням: http://sfs.gov.ua/elektronna-zvitnist/spetsializovane-klientske-program/.

ЗІР (категорія 116.11)

«Горячие линии»

Дата: 4 июня, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42