Новости

В какой термин оплачиваются листки нетрудоспособности

26.04.2019 / 13:40

Згідно з частиною другою ст. 32 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.99р. № 1105-XIV (далі — Закон № 1105) допомога по тимчасовій непрацездатності та по вагітності та пологах виплачується:

  • застрахованим особам, які працюють на умовах трудового договору (контракту), інших підставах, передбачених законом, — у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати;
  • добровільно застрахованим особам, застрахованим особам, які працюють на умовах цивільно-правового договору, здійснюють підприємницьку чи іншу діяльність, — протягом десяти днів після призначення допомоги.

Згідно з частиною четвертою ст. 32 Закону № 1105 призначене, але не одержане у зв’язку зі смертю застрахованої особи матеріальне забезпечення, виплачується членам сім’ї, які проживали разом з нею, або спадкоємцям.

Призначене, але не одержане застрахованою особою своєчасно матеріальне забезпечення, виплачується за минулий час у розмірі, встановленому на час настання страхового випадку.

Суми матеріального забезпечення, не одержані з вини органу, що призначає матеріальне забезпечення, виплачуються застрахованій особі за минулий час з дотриманням вимог законодавства про індексацію грошових доходів населення.

Управління Держпраці у Полтавській області

«Горячие линии»

Дата: 18 июня, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42