Новости

Как гражданину вернуть из бюджета ошибочно или излишне уплаченные таможенные платежи: разъяснение Волынской таможни

07.05.2019 / 10:00

Для митного оформлення товару суб’єктам ЗЕД одночасно з подачею митних декларацій необхідно вносити авансові платежі на депозитні казначейські рахунки 3734, з яких вони перераховуються у державний бюджет України після оформлення цього товару.

При цьому суб’єкти ЗЕД — юридичні особи (підприємства) сплачують такі аванси на Єдиний казначейський рахунок, відкритий на ім’я Державної фіскальної служби України. А суб’єкти ЗЕД — фізичні особи (громадяни) перераховують цю  попередню оплату на депозитний рахунок якоїсь із митниць, де здійснюється оформлення.

В обох випадках на депозитних рахунках можуть накопичуватись залишки авансів, які після остаточного митного оформлення товару та перерахунку коштів у державний бюджет підлягають поверненню платнику.

Фізичні особи (громадяни), які вносили авансові платежі на депозитний рахунок Волинської митниці, можуть повернути помилково або надміру сплачені кошти протягом 1095 днів з дня їх зарахування шляхом подання паперової або електронної (з електронним цифровим підписом) заяви на ім’я начальника Волинської митниці ДФС. Оригінал підписаної громадянином паперової заяви необхідно надсилати на поштову адресу: Волинська обл., Любомльський р-н, с.  Римачі, вул. Призалізнична, 13. Електронні заяви приймають за електронною адресою:— vl@customs.sfs.gov.u.

За заявами громадян Волинська митниця формує реєстр належних до повернення коштів, які передає Державній казначейській службі у Волинській області. Держказначейство, у свою чергу, впродовж п’яти банківських днів має перерахувати ці кошти на рахунок, вказаний у заяві громадянина. Повернення помилково або надміру сплачених до бюджету митних платежів фізичній особі здійснюється не пізніше 20-денного строку з дня подання в установленому порядку відповідної заяви громадянином.

За матеріалами ГУ ДФС у Волинській  області