Новости

Бизнес сможет репатриировать дивиденды на сумму до 12 млн евро в месяц

08.05.2019 / 15:30

У межах валютної лібералізації Нацбанк підвищив ліміт на репатріацію дивідендів з 7 до 12 млн євро на місяць. Як йдеться у повідомленні прес-служби Нацбанку, таке послаблення не буде критичним для збереження макрофінансової стабільності. Водночас воно сприятиме поліпшенню інвестиційного клімату в Україні.

Це вже друге збільшення ліміту упродовж цього року. У лютому Нацбанк разом із запровадженням близько 30 інших валютних послаблень збільшив ліміт на репатріацію дивідендів з 7 млн дол. США до 7 млн євро на місяць.

«Вільне управління отриманими в Україні прибутками — надзвичайно важливе питання для іноземних інвесторів. Збільшений ліміт у 12 млнєвро на місяць фактично задовольняє потреби усіх працюючих в Україні підприємств з іноземними інвестиціями. Проте ми розуміємо, що існування цього регуляторного обмеження, безумовно, є певним бар’єром для нових інвесторів, і наша ціль — його повне скасування», — зазначив заступник Голови Нацбанку Олег Чурій.

Стійка тенденція поліпшення макроекономічної ситуації в Україні дає змогу продовжувати зняття валютних обмежень, які шкодять бізнес-клімату. Зокрема, основні макроекономічні прогнози Нацбанку на 2019 рік незмінні: очікується зростання реального ВВП на 2,5 % і зниження споживчої інфляції до 6,3 %.

Водночас валютні послаблення, запроваджені разом із введенням в дію нової ліберальної системи валютного регулювання з 07.02.2019 р., не мали значного впливу на фінансовий ринок. Сьогодні спостерігаються достатньо невисокі обсяги як інвестицій за кордон в рамках е-лімітів, так і репатріації дивідендів. Тому послаблення спростили ведення бізнесу, але не тиснули на курс гривні, яка зміцнилася на 4,3 % від початку року. Водночас чиста купівля валюти Нацбанком на міжбанківському валютному ринку становила близько 1 млрд дол. США.

Відповідні зміни щодо збільшення ліміту на репатріацію дивідендів затверджені постановою Правління Нацбанку України № 6 від 07.05.2019 р. «Про внесення зміни до Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті». Вона набуває чинності з 08.05.2019 р.