Новости

2,6 тыс. случаев остановки таможенного оформления за нарушение интеллектуальных прав осуществлено таможнями за четыре месяца

13.05.2019 / 13:30

Протягом січня — квітня 2019 р. митницями зафіксовано майже 2,6 тис. випадків зупинення митного оформлення товарів за підозрою у порушенні прав інтелектуальної власності.

Митницями ДФС з початку 2019 р. порушено три справи про порушення митних правил за фактами ввезення товарів з порушенням прав інтелектуальної власності на загальну суму понад 25,2 млн грн.

Ці справи порушено Одеською митницею ДФС за ст. 476 МКУ. Предметами правопорушень були такі товари, як автозапчастини для Toyota (вартістю близько 23,5 млн грн), автокосметика (вартістю близько 1,7 млн грн), взуття з позначеннями, схоже на торговельну марку «три смужки» (вартістю близько 117 тис. грн).

Загалом станом на 1 травня 2019 р. у митний реєстр об’єктів права інтелектуальної власності за заявами правовласників внесено 4015 об’єктів. З них 48 —  внесено з початку 2019 р.

Для сприяння захисту прав інтелектуальної власності під час зовнішньоекономічної діяльності ДФС України веде митний реєстр об’єктів права інтелектуальної власності. До них належать об’єкти авторського права і суміжних прав, винаходи, корисні моделі, промислові зразки, торговельні марки, географічні зазначення (зазначення походження товарів) та сорти рослин.