Новости

Возврат ошибочно уплаченных сумм денежных обязательств: когда начнет применяться новый порядок

14.05.2019 / 09:30

З 26.04.2019 р. набрав чинності наказ Мінфіну від 11.02.2019 р. № 60 «Про затвердження Порядку інформаційної взаємодії Державної фіскальної служби України, її територіальних органів, Державної казначейської служби України, її територіальних органів, місцевих фінансових органів у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені».

Новація порядку полягає у запровадженні єдиної автоматизованої системи створення, підписанні, погодженні електронних документів, їх передаванні, одержанні, обробленні з використанням електронного цифрового підпису та інформаційно-телекомунікаційних технологій і систем з одночасною повною відмовою від паперового документообігу.

Порядок електронної взаємодії застосовується щодо повернення платежів, що належать:

  • державному бюджету, з першого числа четвертого місяця, що настає за місяцем офіційного опублікування цього наказу, тобто з 01.08.2019 р.;
  • місцевим бюджетам, та платежів, які підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами, з першого числа сьомого місяця, що настає за місяцем офіційного опублікування цього наказу, тобто з 01.11.2019 р.