Новости

Премьер-министр подчеркнул необходимость перезагрузки налоговой и таможенной служб

16.05.2019 / 10:00

Реформа Державної фіскальної служби, перетворення її на сервісні, повністю перезавантажені органи — податкову та митницю — є однією із найбільш затребуваних та знакових змін для уряду і для бізнесу в Україні. Про це під час засідання уряду сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Він зауважив, що за останні роки уряду вдалося розв’язати деякі з проблем, які роками турбували підприємців. У числі революційних змін — автоматичне відшкодування ПДВ, установлення сканерів на митниці, спрощення касових операцій та використання електронного чека, суттєві дерегуляційні кроки. Подальші перетворення, за словами Глави уряду, вкрай необхідні — попри весь опір, саботаж та блокування актуальних урядових рішень, в тому числі щодо кадрових призначень. У цьому контексті Глава уряду звернувся до судових органів з проханням розблокувати процес призначення очільника митниці.

«Державні податкова та митна служби потребують тотального перезавантаження — попри весь існуючий опір, — сказав Володимир Гройсман. — Хотів би отримати якісний результат від податкової і митної служби. Це не мають бути служби, які кошмарять бізнес і стримують розвиток ділового середовища».

Під час засідання уряду своє бачення реформи представив новопризначений Глава податкової служби Сергій Верланов. Ключовими акцентами визначені — ризикоорієнтованість роботи служби, всебічне сприяння платникам податків і збільшення електронних послуг, демілітаризація підрозділів податкової, конкурсний підхід до формування кадрового складу служби, цілісність баз даних і їх мобільність задля обміну інформацією з іншими службами — приміром, митницею.