Новости

Лимит на ввоз в Украину покупок без уплаты таможенных платежей

29.05.2019 / 16:20
Лимит на ввоз в Украину покупок без уплаты таможенных платежей

Українське законодавство, крім обмеження щодо кількості товару, який може бути ввезений однією фізичною особою для особистого споживання, містить обмеження щодо загальної вартості товару, який можна імпортувати без сплати митних платежів. Про це слід пам’ятати, обираючи смуги руху «зелений» або «червоний» коридор у пунктах пропуску і розраховуючи суми видатків, у які ваші «сувеніри» виллються після їх оподаткування.

Громадянин, який перетинає митний кордон України не частіше, ніж один раз на три  доби (72 години) і перебував за кордоном не менше однієї  доби (24 години) може без сплати митних платежів ввезти через автомобільний чи залізничний пункт пропуску товару, вага якого не перевищує 50 кг, а фактурна вартість — не більша еквіваленту 500 євро.

Якщо особа перетинає митний кордон частіше вказаної періодичності, її неоподатковуваний ліміт на імпорт товару — 50 кг і 50 євро. Усе, що вище, підлягає письмовому декларуванню з обов’язковою сплатою мита (10 %) і ПДВ (20 %).

Також нагадаємо, що фактурна вартість — це вартість товару, що значиться в рахунку — фактурі (інвойсі) або в чеку. Фактурна вартість необхідна для формування митної вартості товару під час нарахування митних платежів при імпорті.

Недекларування або приховування товару понад дозволений ліміт, з метою уникнення його оподаткування,  тягнуть за собою конфіскацію надміру та штрафні санкції за порушення митних правил. А якщо приховування здійснене з облаштуванням тайників (спеціальних сховищ) в конструкціях автомобіля – вилученню підлягає і транспортний засіб, в якому цей тайник був влаштований.

Стосовно сувенірів також необхідно пам’ятати, що законодавство кожної країни встановлює різні обмеження як на ввезення, так і на вивезення товарів. Ручної роботи сорочка чи килим, знайдена на березі моря мушля чи корал, окремі овочі чи фрукти можуть бути визнані національним надбанням, вивезення якого з країни вашого відпочинку не допускається її законодавством, хоча українським — дозволене.

За матеріалами Волинської митниці ДФС

«Горячие линии»

Дата: 18 июня, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42