Новости

Порядок функционирования е-закупок планируют усовершенствовать

05.06.2019 / 12:30

Мінекономрозвитку опубліковано проект постанови Кабміну «Про внесення змін до Порядку функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків».

Документ розроблений з метою забезпечення належного функціонування електронної системи закупівель та надання відповідних сервісів шляхом вдосконалення положень Порядку функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків, в частині їх однозначного (чіткого) тлумачення та приведення його положень до вимог законодавства. У зв’язку з цим  деякі положення порядку потребують приведення до вимог чинного законодавства шляхом коригування та уточнення, зокрема ПКУ.

Так, п. 261 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ встановлено особливості справляння податку на додану вартість суб’єктів господарювання. Такі суб’єкти звільняються від оподаткування податком на додану вартість у разі здійснення операцій з програмною продукцією, зокрема що є результатом комп’ютерного програмування у вигляді онлайн-сервісів та доступу до них. Поряд з цим Законом та Порядком передбачено, що авторизовані електронні майданчики (попередньо авторизовані електронні майданчики) забезпечують реєстрацію осіб, автоматичне розміщення, отримання і передання інформації та документів під час проведення процедур закупівель, користування сервісами з автоматичним обміном інформацією, доступ до якого здійснюється за допомогою мережі Інтернет. Іншими словами оператори таких майданчиків забезпечують відповідні умови для роботи користувачів в електронній системі закупівель за допомогою онлайн-сервісів. Відповідно з метою забезпечення права на звільнення від додаткового податкового навантаження операторів авторизованих (попередньо авторизованих) електронних майданчиків до тексту Порядку були внесені відповідні редакційні зміни в частині використання термінології Податкового кодексу України — «онлайн-сервіси».

«Горячие линии»

Дата: 4 июня, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42