Новости

В Украине планируют увеличить ежегодную поддержку собственникам крупного рогатого скота

10.06.2019 / 11:30
В Украине планируют увеличить ежегодную поддержку собственникам крупного рогатого скота

Для подальшого стимулювання розвитку тваринництва в Україні депутати вирішили за доцільне внести зміни до чинного законодавства та збільшити розмір державної підтримки власників великої рогатої худоби. Так, законопроектом № 10371 «Про внесення змін до Закону України «Про державну підтримку сільського господарства» (щодо фінансової підтримки власників великої рогатої худоби)», пропонується збільшити щорічну підтримку власникам ВРХ до суми, еквівалентної не менше як 300 євро в національній валюті.

Документом передбачено внести до Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» таке доповнення:

- до п. 7 ст. 15 додати слова: «Розмір дотації не може бути меншим за еквівалент 300 євро в національній валюті України з розрахунку на одну голову об’єкта дотації.

Дотація виплачується юридичним особам — суб’єктам господарювання та фізичним особам, які є власниками корів щороку не пізніше 1 липня за наявності підтвердних документів.

Дотація за молодняк, який народився у господарствах фізичних осіб, надається за кожні чотири місяці його утримання наростаючим підсумком з урахуванням віку молодняка у розмірі:

  • у період утримання молодняка віком від одного до п’яти  місяців — не менше 50 євро в еквіваленті в національній валюті України за голову;
  • у період утримання молодняка віком від п’яти до дев’яти  місяців — не менше 100 євро в еквіваленті в національній валюті України за голову;
  • у період утримання молодняка віком від дев’яти до тринадцяти місяців — не менше 200 євро в еквіваленті в національній валюті України за голову».

Метою прийняття  цього законопроекту є збереження галузі молочного та м’ясного тваринництва України. Як зазначено у пояснювальній записці, в країнах Європейського Союзу сільське господарство є дотаційною галуззю. В Німеччині, наприклад, існують прямі бюджетні дотації на підтримку тваринництва, які становлять більше 10 млрд євро на рік, в Польщі вони становлять понад 1,5 млрд євро на рік. В Україні ж прямі дотації на підтримку становлять ледь більше 1 млрд грн.

«Горячие линии»

Дата: 4 июня, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42