Новости

Если средства за возвращенный товар зачисляются в качестве аванса за другие товары, как составить НН/РК

10.06.2019 / 16:30

Ситуація: в межах одного дня покупцем здійснюється повернення постачальнику товарів, які постачалися за різними видатковими накладними та, відповідно, при постачанні яких були складені різні (не одна) податкові накладні. При цьому кошти, що були сплачені за такі товари, зараховуються як попередня оплата за інші товари, що підлягають постачанню постачальником такому покупцю, без їх повернення на поточний рахунок покупця.

У такій ситуації на дату першої події за операціями з постачання товарів № 1 постачальник зобов’язаний був скласти відповідні податкові накладні. На дату повернення таких товарів до кожної такої податкової накладної складається розрахунок коригування, який підлягає реєстрації в ЄРПН покупцем.

При цьому на суму коштів, що були сплачені за товари №1 та які не повертаються покупцю, а зараховуються як попередня оплата (авансовий платіж) за товари № 2, які підлягають постачанню, але ще не були поставлені такому покупцю, постачальник на дату такого зарахування (перша подія) має скласти відповідну(і) податкову(і) накладну(і) та зареєструвати її(х) в ЄРПН.

У випадку отримання кількох авансових платежів протягом одного дня від одного і того самого  покупця за одні й ті самі товари не вважатиметься помилкою, якщо постачальником буде складена одна податкова накладна на загальну суму таких авансових платежів.

При цьому платник податку самостійно, керуючись даними бухгалтерськими обліку та первинними документами, які складаються за операцією (зокрема, договором), визначає необхідність зазначення у такій податковій накладній коду ознаки зведеної податкової накладної.

/ІПК від 20.05.2019 р. № 2240/6/99-99-15-03-02-15/ІПК/

«Горячие линии»

Дата: 4 июня, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42