Новости

Изменения в администрировании акцизного налога: сначала — заявление, потом — реализация горючего

26.06.2019 / 10:40

З 01.07.2019 р. набирають чинності зміни, які стосуються адміністрування акцизного податку та системи контролю за обігом підакцизних товарів, визначені Законом України від 23.11.2018 р. № 2628 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів».

Зазначені новації відображають: зміну чинної системи електронного адміністрування реалізації пального (далі — СЕАРП), зокрема в частині здійснення контролю за фізичним переміщенням пального, деталізації фактичного місцезнаходження та руху пального; запровадження нової системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (далі — СЕАРП та СЕ).

З 01.07.2019 платником акцизного податку вважатиметься особа (у тому числі юридична особа, що веде облік результатів діяльності за договором про спільну діяльність без створення юридичної особи), яка реалізує пальне або спирт етиловий (пп. 212.1.15 ст. 212 ПКУ).

Новою редакцією пп. 212.3.4 ст. 212 ПКУ передбачено:

  • обов’язковість реєстрації контролюючими органами за місцезнаходженням юридичних осіб, місцем проживання фізичних осіб — підприємців, які здійснюватимуть реалізацію пального або спирту етилового, як платників податку до початку здійснення реалізації пального або спирту етилового;
  • підставою для здійснення такої реєстрації є подання особою, не пізніше ніж за три робочі дні до початку здійснення реалізації пального або спирту етилового, відповідної заяви;
  • ведення Державною фіскальною службою Реєстру платників акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового, в якому міститься інформація про осіб, зареєстрованих такими платниками.

Тобто будь-яка особа, яка підпадає під визначення платника акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового, навіть та, яка до 01.07.2019 р. вже була зареєстрована в Реєстрі платників акцизного податку з реалізації пального, повинна подати заяву для реєстрації в Реєстрі платників акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового.

За матеріалами ГУ ДФС у Луганській області

«Горячие линии»

Дата: 26 декабря, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42