Новости

Чи має право на податкову знижку батько, який оплатив навчання сина на контракті, якщо син на канікулах працював?

28.06.2019 / 10:00

«Вісник» № 24(1024), від 22 червня 2019 р.

Я сплачую за навчання за контрактом свого сина, який на канікулах пропрацював 20 днів. Чи маю я право на повернення коштів від держави?

Платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати, перелік яких встановлено п. 166.3 ст. 166 ПКУ. Це може бути, зокрема, сума коштів, сплачених на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверд­жені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання) (пп. 166.2.1 ст. 166 ПКУ).

При цьому особа, яка зазначена в розрахунковому документі, є ініціатором переказу коштів, а отже, така особа за умови дотриманя вимог ст. 166 ПКУ має право на податкову знижку.

«Горячие линии»

Дата: 1 августа, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42