Новости

Чи обов’язково платнику податків для отримання податкової знижки на вимогу контролюючого органу надавати копії платіжних та розрахункових документів?

29.06.2019 / 11:00

«Вісник» № 24(1024), від 22 червня 2019 р.

Чи потрібно для оформлення податкової знижки на навчання пред’являти на вимогу контролюючого органу довідку з бухгалтерії інституту про оплату одним з батьків, на кого оформлюється така знижка? Що саме в ній має бути зазначено?

Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається (контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків) по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року (пп. 166.1.2 ст. 166 ПКУ).

На вимогу контролюючого органу та в межах його повноважень, визначених законодавством, платники податку зобов’язані пред’являти документи і відомості, пов’язані з виникненням доходу або права на отримання податкової знижки, обчисленням і сплатою податку, та підтверджувати необхідними документами достовірність відомостей, зазначених у податковій декларації з цього податку (пп. «в» п. 176.1 ст. 176 ПКУ).

Витрати мають бути підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

Отже, платник податків для отримання права на податкову знижку на вимогу контро­люючого органу зобов’язаний надати копії документів і відомостей, пов’язаних з правом на отримання податкової знижки. Водночас право на податкову знижку має особа, зазначена в розрахунковому документі (за умови дотриманя нею вимог ст. 166 ПКУ), оскільки вона є ініціатором переказу коштів.

«Горячие линии»

Дата: 1 августа, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42